zoopsycholog

PSI PSYCHOLOG KOCI PSYCHOLOG

Wpis

sobota, 07 stycznia 2012

Czesanie na f

Czesanie ,wyczesywanie,rozczesywanie pielęgnacja (szczególnie własnego )psa lub kota to rytuał zbliżenia,nawiązania kontaktu jednego z najbardziej intymnych.
Zawsze byłam pełna podziwu dla wielu właścicieli  na wystawach,gdzie psy/koty grzecznie stały prężąc  się i nastawiając całe ciało do czesania,nie wyrywając się,traktując to jak coś  przyjemnego,oczywistego.Cierpliwość i dokładność oraz niezwykła  pasja z jaką ludzie pielęgnują swoje zwierzaki jest naprawdę niezwykła.
Nie wynika to tylko z chęci pokazania psa lub kota przed publiką dla zaspokojenia swojej próżności i chęci rywalizacji,to coś więcej.
To także manifestacja oddania i opieki działająca w obie strony.
To dowód na to ,że dwa odrębne gatunki ssaków,mogą  nawiązać ścisły kontakt,nie za pomocą jedzenia,tresury,lub walki lecz czynności cechującej człowieka

Wreszcie odkryłam TO po wielu latach ciągłej męki,gonitwy po domu,namawiania,przekupywania  i szarpaniny ze szczotkami,rękawicami i z różnymi rodzajami grzebieniami w ręku za moimi zwierzakami.
Nowość na rynku-grzebień-szczotka o niepozornym(wręcz grożnym) wyglądzie,spowodował ,że moje zwierzaki widząc jak wyjmuję go z szafki, same przychodzą i przepychają się by je czesać:psy i koty wiją się u moich nóg domagając się uwagi-nawet stare,kapryśne  koty,których nigdy w życiu nie mogłam dotknąć nawet ,,grzebyczkiem do brwi":)
Przyznaję się,czesanie nie jest regularne-nie wystawiam swoich nie rasowców,ale chcę by były ładne i zadbane-raz w tygodniu,czasami codziennie,czasami raz w miesiącu czeszę-jednak efekty widać gołym okiem.
Sukcesywnie pozbywam się zalegających kłaków w domu,psy i koty mniej linieją,mniej brudzą,prawdopodobnie za kilka miesięcy żaden pedant  lub przewrażliwiona koleżanka,nie znajdą  nawet najmniejszego kłaczka w moim domu.
Psy mają lśniącą,gęstą sierść,koty także.Wszystkie czeszę równo,tym samym przyrządem  po kilkanaście minut.Przyrząd łapie krótką  i dłuższą sierść nie wyrywając jej;sprawia ,że też zwierzaki  czują przyjemność-nie tylko z powodu pozbywania się uciążliwego podszerstka,ale też  masażu ,mimo iż za bardzo się nie staram i nie jestem  przesadnie delikatna a przyrząd to połączenie metalu i plastiku(a nie jest zrobiony np:końskiego włosia czy innych kombinacji).
Na przyrządzie nie zostają resztki z poprzedniego czesania,nie wyrywam i nie szarpię się z ząbkami-obsługa jest banalnie prosta i  bardzo bezpieczna.
Brawo dla wynalazcy!!!
Celowo nie podam nazwy tego urządzenia,od tego są spece od reklamy.
Kto  interesuje  się  tym zagadnieniem i szuka najlepszego z najlepszych w walce z liniejącymi zwierzakami,znajdzie ten przyrząd w dobrym sklepie zoologicznym lub w internecie.
Zaczyna się na F...:)

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
moonalisa
Czas publikacji:
sobota, 07 stycznia 2012 22:55

Polecane wpisy

Kanał informacyjny

Pagerank dla www.zoopsycholog.blox.pl Elefanta.pl ,Katalog stron internetowych,Katalog stron Cares,Katalog Stron,,Filmiki,Katalog stron Kredyty Pobieranie wymiana linkami życzenia zoopsycholog w katalogu Gwiazdor Katalog SEOKatalog Firmkatalog firmOpinie o fachowcachZobacz mnieAktualny PageRank strony zoopsycholog.blox.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO
Usługi księgowe zabawki - klocki, zabawki polska 
baza stron polska baza stron Darmowe ogłoszenia Poznań ZwierzyniecNajlepsze psie stronyLicencja Creative Commons
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 3.0 Polska.www.psy.toplista.infoTopLista Psy RasoweT o p l i s t a - PSYNajlepsze kocie stronyTOPLISTA KOCICH STRONNajlepsze www o kotachkotKatalog Ciekawych Stron - Zapraszamy! rezon TOPLISTA KOCICH STRONFirmy wyróżnione odznaczeniem Cylex Silver Szczenięta.pl - Psy rasowe i rodowodowe szczenięta z dobrych hodowli
Polskie Strony Artystyczne - witryny artystówFine Arts Katalog Witryn Artystycznychogłoszenia artystyczne, informator kulturalny Katalog Sztuki PolskiejStrony artystyczneKatalog stron radiozet Katalog blogów ekspozycje sztuki PustaMiska - akcja charytatywnazoopsycholog, obrazki, rysunki :pies, kot, ptaki zwiększ oglądalność Katalog Stron Galerie Artystyczne psy, rasy psów, ogłoszenia o szczeniakach, psy rasowe, wszystko o psachzoopsycholog, obrazki, rysunki :pies, kot, ptaki Akcja: Nie kradnij zdjęć!

Opcje Bloxa