zoopsycholog

PSI PSYCHOLOG KOCI PSYCHOLOG

Wpisy

 • niedziela, 29 września 2013
  • KONTROLA

   Często dowiadujemy się o złym traktowaniu zwierząt przez zwyrodnialców w naszym kraju.Zamęczone psy,porzucone,poranione koty,zabite konie...

   Czy ktoś sprawuje kontrole nad wszelkimi  innymi miejscami i ludżmi ,którzy mają jakikolwiek związek z psami i kotam.

   Schroniska
   ---------------
   Zdarza sie ,że kontrola  zapomnianego schroniska  ujawnia szokujące fakty.Pomordowane,zagłodzone  zwierzęta,krywaie  przestępstw,oszustwa
   Mierżni  okrutnie  zachowanie  osób odpowiedzialnych i powołanych do opieki nad pokrzywdzonymi zwierzakami.

   Hodowle
   ------------
   Bardzo boli  gdy  złe postepowanie wobec zwierząt stosuje hodowca w swojej ,,prestiżowej"hodowli rasowych psów czy kotów.
   Zwierzeta trzymane w kojcach,bez wstepnej socjalizacji z człowiekim,ze zwichrowana psychiką-gdzie  tylko liczy sie ich wygląd i zdobywane puchary.
   Dlatego bądżmy czujni,gdy sprzedawca rasowego szczeniaka lub kociaka,nie chce pokazać,gdzie i jak wychowuje swoje  zwierzaki;wymigując się z zaproszenia do hodowli daje sygnał,że coś ukrywa-nie jest to oczywiście norma,ale  warto wiedzieć  z jakich warunków odbieramy pupila.Co nam po pięknym,rasowym  psie z zaburzeniami zachowania,który całe zycie będzie się np.siusiał pod siebie,bo był trzymany w oborze i nikt go nie uczył podstawowych zachowań .

   Salony  pielegnacyjne dla psów/kotów
   ----------------------------------------------------
   Słyszałam o obrzydliwych praktykach stosowanych przez psich gromerów w salonach  kosmetycznych dla psów:podduszanie,szarpanie,bicie,otumanianie - w imie pięknego wyglądu;znam przypadek,gdy  ze strachu przed  psim fryzjerem psu  wyszedł odbyt  -tak był napięty i unieruchomiony.
   Piękna,uśmiechęieta pani gromer ,wraz z zatrzasnieciem drzwi zmieniała sie w ,,potwora"znęcającego sie nad psem lub kotem.
   Dlatego wszelkie podejrzane zachowania,wypraszanie właściciela w czasie zabiegu pielegnacyjnego w imie dobra  zwierzęcia, jest sygnałem,że coś jest nie tak.
   Każdy właściciel psa lub kota ma prawo przyglądać się w jaki sposób jego  pupil jest traktowany,tym bardziej,że płaci za to.

   Weterynarz
   -------------------
   Podobnie  z wizytą u weterynarza,jednak tu obowiązują inne zasady:   obecność w czasie  sterylnej operacji czy zabiegu nie jest niezbędna.W zasadzie weterynarze są nastawieni na współpracę z właścicielami i wręcz rządają ich obecności lub pomocy w czasie wizyty.


   Treserzy
   ----------------
   Podobnie ze szkoleniowcami,dobry treser to taki,który współpracuje z właścicielem i pokazuje swoje metody pracy;nie unika konfrontacji.

   Hotele
   -----------------
   W  psich  hotelach,mogą pojawić sie zasadzki:to co widać na stronie internetowej ,to co opowiada właściciel hotelu przez tel.może mijać się z prawdą.Najlepiej osobiście sprawdzić w jakich warunkach ma przebywać nasz pupil.
   Znam przypadki,gdzie   piękny dom otoczony  dużym ogrodem,mial na tyłach ,,wybieg"  z błotem,bez zadaszenia dla psów-koszmar nieujawniany zainteresowanym.Klatki-boksy dla psów trzymanych w domowych pieleszach są traumą.
   Koty trzymane w ciasnych trasporterach całe doby,brak ruchu i zainteresowania powierzonymi pupilami-niestety takie rzeczy się zdarzają i należy  zawsze  wszystko sprawdzić,szczególnie gdy  osobiście nie  odwozimy psa/kota  do hotelu,lecz zostaje odbierany przez hotel.


   Bądżmy czujni i nie dziwmy sie gdy nasz kot lub pies nie chce powtórnie pójść do tego samego psiego fryzjera,weterynarza czy  być pozostawiony w  tym samym miejscu-zwierzęta nie potrafią mówić,ale swoim zachowaniem wyrażają więcej niż  nam się zdaje .
   Jeśli coś wzbudza nasze wątpliwości,nie jesteśmy do końca przekonani,bądżmy czujni-bo ,,nie wszystko złoto co się świeci"

   Kontrola nad schroniskami, wszelkimi salonami,hotelami,hodowlami oraz gabinetami weterynaryjnymi leży w gestii fundacji prozwierzęcych,lub specjalnie powołanych komisji przy urzędach miasta.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   moonalisa
   Czas publikacji:
   niedziela, 29 września 2013 20:12
 • wtorek, 27 sierpnia 2013
  • Dobry pies

   Każdy,kto raz miał psa i chce znów  miec przy swym boku czworonożnego przyjaciela;marzy o psie którego kiedyś  widział-zapamietał ,poznał,minął na spacerze...takiego,którego ma znajomy,sąsiad czy  takiego,który przypomina   poprzedniego . 

   Każdy pies,powinien byc traktowany indywidualnie,kazdy pies ma inny charakter.nie jest  nigdy  ,,lustrzanym"odbiciem poprzedniego czy podobnego z wyglądu czy z rasy.

   Bo dobry pies to taki,z którym możemy WSZYSTKO:możemy podróżowac,spacerowac bez obawy o  ataki czy gwałtowne  utarczki z innymi psami;dobry pies to taki,który nie tylko daje Ci poczucie spełnienia,spokoju i ta pewnośc,że on właśnie on, zawsze  bedzie lojalnie przy tobie;dobry pies to takie,który umie sie dostosowac do każdej sytuacji przy Tobie;to taki,którego Ty ,,czujesz" .

   Dobry pies to pies skupiony na Tobie,który zawsze ,,zerka" na Twoje reakcje,który  nie zrobi głupstwa bez Twojej wiedzy-choc nigdy nie był szkolony.To taki pies,z którym rozumiecie sie bez słów-mowa niewerbalna:gesty,ruchy,nastrój,spojrzenie wystarczą.I to w obie strony.

   Dobry pies nie musi umiec sztuczek,nie musi chodzic na treningi;ważny jest jego charakter i najlepsze cechy wydobyte i utrwalone przez człowieka:

   Dlatego tak ważne jest kształtowanie charakteru dobrego psa,już w okresie szczeniecym i utrwalanie dobrych cech,niwelując złe.

   Mam wrażenie,że pośpiech,bylejakośc,brak zaangażowania  powoduja,że ludzie za dużo czasu poświecają tresurze,szkoleniu,niż prawdziwej wiezi jaka może ich łączyc z psem.

   Dobry pies ,,czuje" człowieka,rozumie jego intencje,nawiązuje emocjonalną  wież;zainteresowany tą wiezią człowiek,sam  drąży w tych relacjach,pogłebia ją,poznaje,utrwala;poznając ją-nabiera wiedzy,uczy sie,pogłebia swoje emocje,rozwija sie.

   Jeśli nie czujesz wiezi z psem,nie umiesz jej nawiązac-nie  mecz siebie i jego.

   Jeśli pies jest ci potrzebny tylko do sprawowania jakiejś funkcji(nawet reprezentacyjnej)-nie kupuj psa.

   Jeśli nie sprawia ci radości spacer z psem,nie cieszysz sie-gdy on jest szcześliwy-daj sobie spokój.

   Jeśli  pies to tylko dla Ciebie obowiązek ,meczy Cie jego sierśc,bałagan wokół,ciagłe karmienie i troska -nie kupuj psa.

   Dobry pies to nie tylko rasa,cechy,wychowanie,warunki-to suma Twojej milości i Twojego nastawienia do świata a w szczególności do niego.


   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Dobry pies”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   moonalisa
   Czas publikacji:
   wtorek, 27 sierpnia 2013 23:20
 • wtorek, 30 kwietnia 2013
  • CHUDNIJ Z PSEM

   Jeden z niedocenianych,prostych i starych sposobów na zrzucenie zbędnych kilogramów to spacery z psem.Mogą przybierać różną formę:od spokojnych długich/krótkich spacerów,po szybkie biegi,dalekie wyprawy czy aktywną jazdę na rowerze/rolkach/nartach z psem u swego boku.
   Ważne by były regularne,nie za krótkie i byśmy my, oraz nasz pies,czuli po nich chociaż malutkie ,aczkolwiek przyjemne zmęczenie.
   Do spacerów z psem wystarczą dobre buty ,smycz,odrobina czasu w ciągu doby i najbliższa przestrzeń.
   Ważne też by odpowiednio dawkować spacer i jego formę do  psa  który nam towarzyszy.
   Napewno wyczerpujących biegów nie należy uprawiać z bassetem czy buldożkiem,do tego idealnie nadają się np;teriery,husky czy charty.
   Wyżej wymienione buldożki czy bassety to znakomici kompani do wspólnych zabaw,spacerów w wolniejszym tempie ,czy wypraw w celach kontemplacji pięknej,okolicznej  przyrody.
   Psy o zacięciu sportowym warto trzymać w czasie spaceru w szelkach,te bardziej ,,nieznośne" w kantarku-nigdy w kolczatce.
   Nawet stary,zgnuśniały pies będzie znudzony obwąchiwaniem i widokiem ciągle tych samych miejsc-dlatego ważne,by spacery nie odbywały się zawsze wokół np .bloku-lecz by bywały urozmaicone.
   Spacery powinny  odbywać się zawsze,bez względu na pogodę.
   To hartuje nie tylko nasz organizm ale też charakter.
   Niektóre psy wręcz uwielbiają deszcz lub śnieg i wcale nie musi to być pies ras północnych by się w nim wytarzać,czasami chihuahua także lubi gdy coś zimnego spada mu z nieba na nos.
   Spacerować może   każdy:stary,młody,dziecko,gruby,chudy,bogaty,biedny...wystarczą dobre chęci i odrobina wysiłku by zwlec się z fotela przed TV

   Ostatnim wiarygodnym przykładem skutecznej ,,spacerowej kuracji odchudzającej" jest autentyczna wypowiedż osoby w radio ,która po osiągnieciu 100kg za biurkiem, postanowiła ,,przetransformatować" swoje życie i po adopcji sponiewieranego boksera z fundacji,po 4 miesiącach waży już 80kg.Bez diety,wyczerpujących ćwiczeń czy suplementów.Wystarczyły codzienne 5 km spacery z psem,by  pies i jego właściciel nabrali formy fizycznej i psychicznej ,przy okazji  znakomicie się poznając,nawiazując unikalną więż
   Pies to ruch,to wysiłek,to obowiązek,to antidotum na kształtowanie charakteru w czasach,gdy  wszystko mamy ,,podane pod nos",gdzie nic nam się nie chce,gdy ciągle nie mamy czasu,gdzie  wydaje nam się,że wystarczy karnet na siłownię i modne leginnsy by schudnąć...
   Więc chudnijmy z psem!


   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   moonalisa
   Czas publikacji:
   wtorek, 30 kwietnia 2013 13:39
 • poniedziałek, 28 stycznia 2013
 • wtorek, 18 grudnia 2012

Kalendarz

Styczeń 2019

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Autorzy

Kanał informacyjny

Pagerank dla www.zoopsycholog.blox.pl Elefanta.pl ,Katalog stron internetowych,Katalog stron Cares,Katalog Stron,,Filmiki,Katalog stron Kredyty Pobieranie wymiana linkami życzenia zoopsycholog w katalogu Gwiazdor Katalog SEOKatalog Firmkatalog firmOpinie o fachowcachZobacz mnieAktualny PageRank strony zoopsycholog.blox.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO
Usługi księgowe zabawki - klocki, zabawki polska 
baza stron polska baza stron Darmowe ogłoszenia Poznań ZwierzyniecNajlepsze psie stronyLicencja Creative Commons
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 3.0 Polska.www.psy.toplista.infoTopLista Psy RasoweT o p l i s t a - PSYNajlepsze kocie stronyTOPLISTA KOCICH STRONNajlepsze www o kotachkotKatalog Ciekawych Stron - Zapraszamy! rezon TOPLISTA KOCICH STRONFirmy wyróżnione odznaczeniem Cylex Silver Szczenięta.pl - Psy rasowe i rodowodowe szczenięta z dobrych hodowli
Polskie Strony Artystyczne - witryny artystówFine Arts Katalog Witryn Artystycznychogłoszenia artystyczne, informator kulturalny Katalog Sztuki PolskiejStrony artystyczneKatalog stron radiozet Katalog blogów ekspozycje sztuki PustaMiska - akcja charytatywnazoopsycholog, obrazki, rysunki :pies, kot, ptaki zwiększ oglądalność Katalog Stron Galerie Artystyczne psy, rasy psów, ogłoszenia o szczeniakach, psy rasowe, wszystko o psachzoopsycholog, obrazki, rysunki :pies, kot, ptaki Akcja: Nie kradnij zdjęć!

Opcje Bloxa